Allianz Partners’ta Önemli Üst Düzey Atama

Jacob Fuest

Allianz Partners’ta Önemli Üst Düzey Atama. Allianz Partners, grup bünyesinde güçlü bir liderlik geçmişi olan Jacob Fuest’i “Baş Piyasalar Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi” olarak atadığını duyurdu. Fuest, Allianz Partners’ın dünya çapındaki iş birimlerinin kârlı büyümesi için görev yapacak.

Sigorta ve asistans hizmetlerinde dünya lideri olan Allianz Partners, Jacob Fuest’in 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni Baş Piyasalar Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandığını duyurdu. Fuest, Allianz Partners’ın dünya çapındaki iş birimlerini, şirketin kârlı büyümesini daha da hızlandırmak için koordine edecek.

Allianz Grubu’nda 12 yıllık deneyime sahip olan Jacob Fuest, son dönemde Batı ve Güney Avrupa, Allianz Partners ve Allianz Direct İş Bölümü’nü yönetti.

Ayrıca birçok büyük Allianz kuruluşunun Yönetim Kurulu’nda görev yaptı ve büyük ölçekli dönüşüm projelerine öncülük etti. Bu görevden önce Fuest, Allianz Partners’ta Pazar Yönetimi ve İnovasyon Başkanı, Allianz Partners Almanya CEO’su ve Kuzey, Orta ve Doğu Avrupa Bölge CEO’su dahil olmak üzere bir dizi liderlik pozisyonunda bulundu. Fuest, Allianz’dan önce otomotiv endüstrisinde stratejik görevlerde yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Allianz Partners CEO’su Tomas Kunzmann, Jacob Fuest gibi yüksek performanslı bir lideri Allianz Partners’ta tekrar görmekten mutlu olduğunu söyledi. Jacob Fuest’in Allianz ve Allianz Partners bünyesinde uzun yıllara dayanan liderlik deneyimi ve bilgisiyle yenilikçi yaklaşımının birleşerek, onu yerel iş birimlerini ileriye taşımak için mükemmel bir konuma getirdiğini belirtti. Sözlerini, “Jacob Fuest’in; iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin yararına olacak şekilde, küresel çaptaki işlerimizin güçlü büyümesini bir sonraki seviyeye başarıyla taşıyacağına eminim.” diyerek noktaladı.

Allianz Partners Baş Piyasalar Sorumlusu Jacob Fuest ise “Bu heyecan verici değişim ve dönüşüm anında Allianz Partners’a geri dönmekten ve dünya çapındaki pazarlarımıza liderlik etmekten heyecan duyuyorum. Allianz Partners, Allianz Grubu’nun büyüme motoru olarak bilinir ve 75’ten fazla ülkede faaliyet gösteren mükemmel bir ekiple birlikte bu büyüme yolculuğunu daha da hızlandırmak için çalışacağım.” şeklinde konuştu. 

Allianz Partners Hakkında

B2B2C sigorta ve asistanlığında dünya lideri olan Allianz Partners, uluslararası sağlık ve yaşam, seyahat sigortası, mobilite ve asistans hizmetlerini kapsayan küresel çözümler sunuyor.

Müşteri odaklı ve yenilikçi uzmanlarımız geleneksel sigortacılığın ötesine geçen geleceğe hazır; yüksek teknolojili, yüksek dokunuşlu ürünler ve çözümler ile sigorta hizmetlerini yeniden tanımlıyor.

İş ortaklarımızın çalışma alanlarına sorunsuz bir şekilde entegre olan ürünlerimiz, direkt müşterilerimiz tarafından da satın alınabiliyor. Ayrıca Allianz Assistance, Allianz Travel ve Allianz Care dahil olmak üzere çeşitli ticari markalar aracılığıyla temin edilebiliyor.

75’ten fazla ülkede faaliyet gösteren 19.800 çalışanımız 70 dil konuşuyor ve her yıl 64 milyondan fazla vakayı ele alarak dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize gönül rahatlığı sunmak için ekstra çaba sarf ediyor.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık