1. Anasayfa
 2. Fuar & Etkinlik

Yurt dışı fuarlarda nelere dikkat edilmeli

Yurt dışı fuarlarda nelere dikkat edilmeli
yurt dışı fuarlarda kikkat edilmesi gereken husular

Yurt dışı fuarlarda nelere dikkat edilmeli İnovakademi Genel Müdürü Gökhan Erol, ihracat yapan firmaların katılacakları yurtdışı fuarlarda nasıl devlet desteği alınabileceğini ve Multiligo İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala da dijital pazarlama ile fuara katılımın verimliliği nasıl arttıracağı ile ilgili bilgiler verdi.

Konu hakkında bilgi veren Erol, desteğin Türk şirketlerinin yurt dışında düzenlenen fuarlara katılımın destek kapsamında olduğunu ve desteğin her yıl Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen fuarlar için m2 bazında belirlendiğini ifade etti. Desteğin uçak bileti, konaklama ve fuar stant ücretlerini kapsadığını söyledi. Destek, Bakanlık tarafından kontrol edilen DYS sisteminde kaydı bulunan, tüzel kişi statüsündeki her ölçekteki şirket için verilmektedir. 

Erol, ayrıca desteğin ticari fuarlara katılımla şirketlerin yeni pazarlara ulaşmak için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, şirketleri bu destekten yararlanmaya davet etti.

İşletmeler için dijital pazarlama ajansı Multiligo’nun İş Geliştirme Direktörlüğünü yapan Barış Yaşbala, yurt dışındaki fuarlar süresince yürütülecek dijital pazarlama faaliyetleri hakkında önerilerde bulundu.

Fuar hazırlık sürecinde en önemli şeyin fuarlar öncesinde gerçekleştirilecek dijital pazarlama faaliyetleri olduğunu belirten Yaşbala, fuarlar öncesinde reklamlarla potansiyel müşterilere ulaşılması ve fuarların verimliliğinin artırılması gerektiğini söyledi.

Multiligo İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala’ya göre fuarlar sırasında yürütülecek dijital pazarlama faaliyetleri kritik.

Yaşbala; “Fuarlar yeni pazarlara girmek ve marka bilinirliğini artırmak açısından çok önemli. Bu fuarlardan en iyi şekilde yararlanmak için dijital pazarlama faaliyetlerimize çok önceden başlamamız gerekiyor. Fuarlardan önce online reklamlar ve diğer kanallar aracılığıyla potansiyel müşterilerinize ulaştığından emin olmalıyız. Bu, fuarlarımızın yatırım getirisini araştırmamıza yardımcı olacaktır.”

Yaşbala, “Reklamlar ile fuar öncesinde potansiyel müşterilerle iletişime geçilebilir ve fuarın verimliliği artırılabilir. Ayrıca fuar öncesinde gönderilecek e-postalar ve sosyal medya platformlarında yapılacak davetler de fuarın daha verimli geçmesi açısından çok önemli” dedi. Ayrıca iki şirketin ihracat şirketlerinin büyümesine yardımcı olmak için birlikte çalışacağını aktardı.

İnovakademi ve Multiligo, ihracat firmalarını desteklemeye ve Türk şirketlerinin küresel pazarda başarılı olmalarına yardımcı olmaya kararlıdır.

kişisel markalaşma
kişisel markalaşma

iş dünyası haberleri

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir