1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Ultra Saf Su Arıtma Sistemi

Ultra Saf Su Arıtma Sistemi
Sapro

Sapro’dan 2 Milyon Euro’luk ‘Ultra Saf Su Arıtma Sistemi’ Yatırımı. Kurulduğu günden beri, tüm dünyaya özel markalı ıslak mendil üretimi yapan Sapro, sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık ilkelerine bağlı olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Islak mendil üretiminde kullanılan suyun kalitesini artırmak için 2 Milyon Euro yatırımla ‘Ultra Saf Su Arıtma Sistemi’ni hayata geçiren marka, tüketicilere daha güvenli ve temiz ıslak mendiller sunarken, üretim için ihtiyaç duyulan proses suyunu filtreleyerek ürünlerinin kalitesini artırıyor. Sistem, ürün güvenliğini üst düzeye çıkarırken ayda 500 ton su tasarrufu yapılmasını da sağlıyor. 

Türkiye’nin ve dünyanın dev perakende şirketleri için ürettiği private label ürünleriyle ıslak mendil üretiminde ve ihracatında lider olan Sapro, ıslak mendil üretiminde kullanılan suyun kalitesini artırmak amacıyla 2 Milyon Euro yatırımla ‘Ultra Saf Su Arıtma Sistemi’ni hayata geçirdi.

Avrupa Farmakopesi standartlarına uygun olarak tasarlanan yeni sistem; sudaki bakteri, virüs, mikrop ve diğer zararlı kimyasalları %99,99 oranında arındırıyor.

İnsan sağlığı için daha güvenli ıslak mendiller

Su, ıslak mendiller için en önemli bileşenlerden biri. Islak mendilde kullanılan suyun kalitesi, ürünlerin hijyen ve güvenliği açısından oldukça önemli. Sudaki bakteri, virüs, mikrop ve diğer safsızlıklar, zamanla mikrobiyolojik üreme gerçekleştirerek ürün güvenliğini tehdit ediyor ve cilt tahrişine, enfeksiyona ve hatta hastalığa neden olabiliyor. 

Sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık ilkelerine bağlı olarak yatırımlarını sürdüren Sapro, ıslak mendil üretiminde kullanılan proses suyunu, hayata geçirdiği yeni ultra saf su arıtma sistemi sayesinde %99,99 oranında bakteri, virüs ve mikroplardan arındırıyor.

Geliştirilen yeni su arıtma sistemi, üretilen ıslak mendillerin insan sağlığı için daha güvenli olmasını sağlıyor. Yeni hijyenik su arıtma sistemi, çok aşamalı bir filtreleme sürecine sahip.

Bu süreç, suyun fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik özelliklerini iyileştiriyor. Sistem ayrıca, kimyasal kullanmadan hat temizliği yapılmasına da olanak sağlıyor. 

Ayda 500 ton su tasarrufu sağlıyor

Gıda endüstrisinde kullanılan düzeyde hijyenik su arıtma sağlayan yeni yatırımları sayesinde ürünlerinin daha da güvenli hale geldiğinin altını çizen Sapro Genel Müdürü Murat Gönül, “Yeni su arıtma sistemimiz, sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık ilkelerimize olan bağlılığımızı gösteren önemli bir yatırım.

Bu sistem sayesinde, ürün güvenliğinin yanı sıra hem su tasarrufu yapıyor hem de çevreye duyarlı bir üretim sürecini benimseyerek çevreye olan etkimizi azaltıyoruz. Yeni sistemimiz ayda 500 ton su tasarrufu yapılmasını sağlıyor.  Bu, hem şirketimiz hem de gelecek nesiller için önemli bir kazanç.” açıklamasında bulundu. 

Sapro hakkında

Son 7 yıldır ISO 500 listesinde yer alan Sapro A.Ş, 1997 yılında, ıslak mendil üretimi gerçekleştirmek üzere Türkiye’de kuruldu. Private label üretim alanında Avrupa’nın en büyük 4 üreticisinden biri olan Sapro, kendi markaları Newipe, Hops, Mr. Valet ve Planet Wipes’ın yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın dev perakende şirketleri için ürettiği private label ürünleriyle global ölçekte hizmet vermektedir.

Islak mendil ihracatında birinci sırada bulunan Sapro, Silivri’deki son teknolojik altyapıyla donatılmış tesislerinde, 73 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyetini sürdürüyor.

Sapro, tesislerinde; bebek ve kişisel bakım, ev temizliği, araç bakım, hasta bakım, evcil hayvan bakımı, endüstriyel kullanım ürünlerinin yanı sıra el yüzey dezenfektan mendilleri ve antibakteriyel mendiller dahil birçok alanda ıslak mendil üretiyor.

Türkiye’nin kendi alanında en fazla Ar-Ge yatırımı yapan firmalarından biri olan şirketin son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış laboratuvarlarında, 100’den fazla parametre, ISO 17025 standardına uygun şekilde analiz ediliyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Dijital sanat evreni