1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

SUWEN’den 3 yeni mağaza

SUWEN’den 3 yeni mağaza
SUWEN

SUWEN’den 3 yeni mağaza daha!

Türkiye’de özgün bir dünya markası yaratma vizyonu ile yola çıkan SUWEN, mağaza sayısını arttırmaya devam ediyor. 3 yeni mağazayı daha hizmete açan SUWEN, toplamda 191 mağazaya ulaştı.

Bağımsız danışmanlık şirketi Deloitte’nin Sektör Raporu’na göre iç giyim mağaza zincirleri arasında mağaza sayısı artışına göre en büyük 5 marka içinde yer alan ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası olan SUWEN; Niğde Cadde, Mersin Tarsu AVM ve Van Mall AVM’de yeni mağazalarını açtı.

Niğde’deki ilk mağazasını açan SUWEN’in yeni mağazalarla birlikte mağaza sayısı Mersin’de 4’e Van’da ise 2’ye çıktı. Yeni mağazalarla birlikte yurtiçi mağaza sayısı 168’e ulaşan SUWEN, yurtiçi-yurtdışı mağazalarla birlikte toplam 191 mağazaya ulaştı. 

Türkiye ve globalde yaygın mağaza ağı ile özgün, kendine güvenen Türk kadınını temsil eden bir dünya markası olmayı hedefleyen SUWEN, kurulduğu 2003 yılından bu yana iç giyim, 2012 yılından itibaren ev giyim, 2014 yılından itibaren plaj giyim ürünleri ve 2016 yılından bu yana da çorap ve aksesuarların tasarımını gerçekleştirip kadınlarla buluşturarak geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. 

SUWEN, Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra ana ihracat pazarı Ortadoğu ve Körfez Bölgesi ile orta ve uzun vadede Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Asya, Türk Cumhuriyetleri ve Rusya pazarlarında da büyümeye odaklanıyor.

SUWEN Hakkında:

https://www.suwen.com.tr

SUWEN, dünyanın önde gelen iç giyim markalarına üretim yapan bir ekip tarafından 2003 yılında İstanbul’da kuruldu. 2005 yılında çok bölümlü̈ mağazalarda ilk satışına başladı. 2007 yılında kendi markasıyla ilk mağazasını açtıktan sonra hızlı bir büyüme süreci içine girdi. Kurucu ortakların yanı sıra 2017’de Türkiye’nin orta ölçekli ve potansiyeli olan şirketlerine büyüme sermayesi sağlayarak ortak olmayı hedefleyen özel sermaye yatırım fonu olan Taxim Capital ile ortak olan SUWEN, kurumsallaşma yönünde önemli adımlar attı. SUWEN, kurulduğu günden bu yana iç giyim, 2012 yılından itibaren ev giyim, 2014 yılından itibaren plaj giyim ürünleri ve 2016 yılından bu yana da çorap ve aksesuarların tasarımını gerçekleştirip geliştiriyor. Modern Özel Zincir Mağazalar arasında mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygın ikinci mağaza ağına sahip olan SUWEN’in mağazaları 2022 yılında 13,7 milyon ziyaretçi ağırladı. SUWEN Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra ana ihracat pazarı Ortadoğu ve Körfez Bölgesi ile orta ve uzun vadede Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Asya, Türk Cumhuriyetleri ve Rusya pazarlarında da büyümeye odaklandı. Türkiye’nin en hızlı büyüyen Kadın İç Giyim perakende markası olan SUWEN, özgün, kendine güvenen Türk kadınını temsil eden bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. SUWEN Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. halka arz olduğu 2022 yılından bu yana borsada işlem gören şirketler arasında yer alıyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir