1. Anasayfa
 2. Elektrik ve Elektronik Sektörü

Schneider Electric İnovasyon Zirvesi

Schneider Electric İnovasyon Zirvesi
chneider Electric

Schneider Electric İnovasyon Zirvesi Dünya Turu Paris’te Başladı

 • Schneider Electric’in yaklaşık 10 yıldır yenilikçi teknolojileri tanıtmak ve sürdürülebilirlik odaklı gelişimi hızlandırmak için düzenlediği İnovasyon Zirvesi Dünya Turu, bu yıl Nisan ayında Paris’te süreci başlattı. 
 • Dünyanın dört bir yanından endüstri uzmanları ve liderlerin katıldığı buluşmada, enerji verimliliğini artırmak ve karbon emisyonlarını azaltmak için yenilikçi çözümler tanıtıldı. 
 • Schneider Electric CEO’su Peter Herweck, yaptığı konuşmada, artan iklim sıcaklıkları karşısında mevcut teknolojileri kullanarak geniş bir etki yaratmak üzere süregelen iş birliğinin önemini vurgulamaya davet etti.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, enerji dönüşümünü hızlandırmak ve iklim kriziyle mücadele etmek için yenilikçi çözümlerini tanıttığı ve iş birliği ağını genişlettiği İnovasyon Zirvesi Dünya Turunu Paris’te başlattı. 

Schneider Electric CEO’su Peter Herweck, Paris İnovasyon Zirvesi’nde dijital dönüşüm yolculuklarını hızlandırma ve sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda kalıcı bir etki yaratma çağrısında bulundu. 

Herweck; “2023 yılında yaşanan rekor seviyedeki küresel ısınma, tüm dünyada sektörlerin ve kurumların iklim krizine karşı anlamlı bir değişim sağlamak için bir araya gelmesinin ve mücadele etmesinin önemini görünür kılıyor. En önemlisi de emisyonları büyük ölçüde azaltacak ve küresel talepteki artış ile sürdürülebilirlik arasında köprü kuracak teknolojiye bugün sahibiz.

Yapmamız gereken ise inovasyon ve iş birliği yoluyla dijitalleşme, elektrifikasyon ve dekarbonizasyon için kalıcı etki yaratmak. Schneider Electric olarak çağrımız, birlikte çalışarak bu potansiyeli gerçekleştirmek ve dünyamız için duyduğumuz sorumluluğu ve iyiyi yaratma tutkusunu eyleme dönüştürmek. Çünkü ancak böyle gerçek bir değer yaratabiliriz” dedi. 

2016 yılında başlatılan Schneider Electric İnovasyon Zirvesi, dünyanın farklı şehirlerinde gerçekleştiriliyor ve etkinlikte otomasyon, elektrifikasyon ve dijitalleşmenin geleceğini belirleyen en son yenilikler, çözümler ve iş birlikleri paylaşılıyor. Bu doğrultuda İnovasyon Zirvesi Dünya Turunun Paris etkinliğinde Schneider Electric müşterileri, iş ortakları ve endüstri liderlerini iki günlük bir programda, genel oturumlar, paralel oturumlar, grup toplantıları ve yeni çözümlerin sergilendiği deneyimler için bir araya getirdi.

İnovasyon Zirvesi Paris’te Yenilikçi Teknolojiler Tanıtıldı

Şirket, dünya genelinde müşterileri ve iş ortaklarının operasyonlarını stratejik, dijital ve sürdürülebilir bir şekilde geleceğe taşımaları için yeni çözümlerini tanıttı.

 • CONNECT: Tüm değer zinciri ve ekosistem boyunca görünürlük sağlamak üzere mühendislik ve operasyonel verileri entegre eden, agnostik, uçtan uca bir endüstriyel zeka platformu. Kullanıcıları Schneider Electric, AVEVA, etap, RIB ve diğer üçüncü taraf yazılım sağlayıcılarına bağlayan CONNECT, işletmeleri yüksek verimlilik potansiyelini gerçekleştirmek ve sorumlu büyüme için sürdürülebilirliği sağlamak üzere güçlendirmek için yapay zeka ve akıllı dijital ikiz teknolojisinden yararlanıyor.
 • Resi9 Energy Center: Evler için mevcut panellerle entegre olan, elektriğin güvenli bir şekilde tedarik edilmesini ve dağıtılmasını sağlayan kompakt ve akıllı elektrik panosu. Evlerin enerji ihtiyacı hızla artarken güneş enerjisi, elektrikli araçlar ve mikro şebekeler gibi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla donanan evlerin sayısı da artıyor. Eşzamanlı olarak ev sahipleri yeni teknolojiler sayesinde hem enerji üreten hem de tüketen üreticiler haline geliyor. Bu da evlerde elektrik panolarının artan ve karmaşık yükleri yönetmesi gerekliliğini beraberinde getiriyor. Resi9 Energy Center, ev enerji yönetim sistemlerinin tümüne entegre olarak, ev enerji yönetimi ve optimizasyonu için kontrol ve özelleştirme imkanı sağlıyor.
 • Genişleyen eMobility portföyü: Trafikteki elektrikli araç (EV) sayısı her geçen gün artıyor ancak dünya genelinde EV sahiplerinin sadece yarısı (%51) evde şarj cihazı kullanıyor. Schneider Charge, güçlü, maliyet etkin ve kurulumu kolay olan en son EV şarj çözümü ile bu teknolojinin yaygınlaşmasına hizmet ediyor. Filo ve şarj noktası operatörleri için, EcoStruxure EV Advisor ve EVLink Pro DC 180 kW ise en son teknoloji EV şarj ve yönetimine öncülük ediyor. EVLink Pro DC hızlı şarj istasyonu, yüksek enerji verimliliği ve minimum elektrik maliyeti avantajı sağlıyor. Yazılım hizmeti olarak sunulan EcoStruxure EV Advisor, operatörlere şarj performansı, enerji tüketimi ve işletme verimliliği konusunda görünürlük sağlayarak şarj noktalarının güvenilirliğini ve performansını artırıyor. Bir araya getirildiğinde, filo, otoparklar, ticari ve konut binalarındaki kullanıcılara esnek, açık kaynaklı, uçtan uca bir EV şarj çözümü sağlanıyor. Öte yandan güvenilir şarj altyapısı, EV sahipliğinin hızlanması için kritik bir unsur ancak bu çözümlerin kurulumu ve bakımı için de nitelikli işgücü gerekiyor. Schneider Electric, bu ihtiyaca yanıt sunmak üzere, bu alanda nitelikli uzmanlık ve yetkin ekiplerle çözüm sağlayan, Kuzey Amerika’daki iş ortağı Qmerit’in Avrupa pazarlarına açıldığını ve bu bölgede de hizmet sunacağını duyurdu. 

Güçlü ve Anlamlı Dönüşüm için İş Birlikleri

Endüstriler ve tedarik zincirleri arasındaki iş birlikleri iklim krizi ile mücadele etmek için kritik önem taşıyor. Schneider Electric, daha güçlü bir karbonsuzlaştırma ve sürdürülebilirlik için endüstri liderlerini ve değer zincirlerini bir araya getiriyor.

 • Sürdürülebilirlik Etkisi: Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülü programı, kendi operasyonlarını ve müşterilerinin operasyonlarını karbonsuzlaştıran ve dijital teknolojileri başarıyla uygulayan iş ortakları, müşterileri ve tedarikçileri ödüllendiriyor. Böylece emisyonları azaltan ve enerji verimliliğini artıran şirketler bilinirlik kazanırken, iyi uygulamalar hakkında farkındalık oluşturuluyor. Birbirinden öğrenme kültürünün de gelişmesine olanak sağlayan bu platform sayesinde şirketler daha geniş bir etki ve daha fazla inovasyona teşvik ediliyor.
 • Tedarik zincirinin karbondan arındırılması: Schneider Electric tedarik zinciri dekarbonizasyon programı ‘Materialize’ ile güçlendiriliyor. Bu adım ile şirket, Kapsam 3 dekarbonizasyon stratejilerini uygulamak ve düşük karbon ekonomisine geçişi kolaylaştırmak için önde gelen kritik kaynak ve malzeme şirketlerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Böylece tedarikçiler hizmet ölçekli yenilenebilir enerji satın alma anlaşmalarına (PPA) katılabiliyorlar. Bu da işletmelerin karbon ayak izinin %70’inden fazlasını oluşturan küresel değer zincirlerindeki karbon emisyonlarını azaltmalarına yardımcı oluyor. 
 • Veri merkezi iş birlikleri: Schneider Electric ve Digital Realty, 20 yıllık veri merkezi uzmanlığına dayalı iş birliklerini yeni döngüsel ekonomi girişimi ile ileri taşıyor. Bu adımın Digital Realty’nin gelecek 3-5 yıl içinde LV, MV ve üç fazlı UPS ekipmanlarından kaynaklı karbonu %50-70 oranında azaltmasına ve aynı zamanda elektronik atık ve Kapsam 3 emisyonlarını minimize etmesine yardımcı olması hedefleniyor. Ayrıca Schneider Electric’in yapay zeka bilişiminde dünya lideri NVIDIA ile işbirliği, veri merkezi altyapısının optimize edilmesinde ve Edge yapay zeka ve dijital ikiz teknolojilerindeki gelişmeleri hızlandırmasında rol oynayacak.
binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir