1. Anasayfa
 2. İş ve Yönetim Sektörü

MENARINI TÜRKİYE GLOBAL ATAMALARA DEVAM EDİYOR

MENARINI TÜRKİYE GLOBAL ATAMALARA DEVAM EDİYOR
Özlem Önal Üzel

MENARINI TÜRKİYE GLOBAL ATAMALARA DEVAM EDİYOR. Menarini Türkiye Satınalma Direktörü Zahide Yenihayat, Global Satınalma Departmanına “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” ve “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” olarak atandı

Dünyanın önde gelen ilaç firmalarından biri olan Menarini, Türkiye’den global atamalara devam ediyor. İlaç sektöründe 35 yıla yakın güçlü bir tecrübeye sahip olan Zahide Yenihayat, Global Satınalma Organizasyonuna “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” olarak atandı. Zahide Yenihayat yeni görevinin yanı sıra vekaleten “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” rolünü de üstlenecek.

İlaç sektörü kariyerine 1989 yılında adım atan ve yıllar içerisinde geniş deneyimler elde eden Yenihayat, güçlü satınalma ekipleri oluşturma, dijital dönüşümü destekleme, kaynak bulma stratejisi geliştirme konularında yüksek bir deneyime sahiptir. Dijital projelerin uygulanması da dahil olmak üzere satınalma süreçlerinin optimize edilmesi alanlarında başarılı çalışmalar yapmıştır.

Yenihayat, aynı zamanda ekip liderliği, değişim yönetimi, proje yönetimi, lojistik stratejiler geliştirme, kategori yönetimi, sözleşme yaşam döngüsü yönetimi, paydaş iletişimi, müzakere, tedarik zinciri süreçleri ve ithalat süreçleri gibi çeşitli alanlarda uzmanlığa sahiptir.

Tüm bu bilgi birikimi ve deneyimi ile Yenihayat; başarılı kariyerine “İtalya ve Batı Avrupa Bölge Satınalma Direktörü” ve vekaleten “Türkiye ve META Bölge Satınalma Direktörü” olarak devam edecek.

Zahide Yenihayat, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat bölümünden mezun olmuştur.

Menarini Türkiye Direkt Materyaller Satınalma Müdürü Özlem Önal Üzel, Global Satınalma Departmanına Ambalaj Malzemelerinden Sorumlu “Global Kategori Müdürü” olarak atandı

Menarini Türkiye’de Satınalma Müdürü olarak, farmasötik ve parafarmasötik formlarda kullanılan direkt malzemelerin kalite, maliyet ve tedarik standartlarını sağlayarak satın alma faaliyetlerine liderlik eden Özlem Önal Üzel, başarılı kariyerine, Menarini Global Satınalma Departmanında Ambalaj Malzemelerinden sorumlu “Global Kategori Müdürü” olarak devam edecek. Üzel, yeni görevinin yanı sıra Türkiye Direkt Materyaller Satınalma Müdürü görevine de vekaleten devam edecek.

İlaç endüstrisinde 15 yılı aşkın tecrübesiyle, API kaynak bulma alanında, doğrudan malzeme tedariğinde ve proje yönetiminde güçlü bir uzmanlığın yanı sıra sektör trendleri, küresel satın alma durumu ve API için düzenleyici gereklilikler hakkında derin bir bilgi birikimine sahip olan Üzel, ayrıca kurumsal düzeyde tüm SAP ve JD EDWARDS projelerinde yol gösterici rol üstlendi.

Gazi Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olan Özlem Önal Üzel aynı üniversitede Kimya Mühendisliği yüksek lisansını 2005 yılında almış olup 2021 yılında da Galatasaray Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.

MENARINI TÜRKİYE HAKKINDA

1886 yılında Napoli’de kurulan Menarini, dünya çapında 140 ülkede 17.000’den fazla çalışanıyla ilaçtan tüketici sağlığına kadar geniş bir alanda sağlık çözümleri sunmaktadır.

İtalya’nın en büyük ilaç firması olan Menarini, 2001 yılında İbrahim Etem Ulagay firmasını bünyesine katarak Türk sağlık sektörüne girmiştir. 3 kıtada 38 ülkenin bulunduğu Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesini “Bölgesel Merkez” olarak seçtiği Türkiye’den yönetmektedir. Dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul’daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimini yapmaktadır.

Menarini, Türkiye’de 1000’e yakın çalışanıyla birlikte 300’den fazla ürün ve farklı tedavi seçeneğiyle insanlara daha fazla sağlık sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Kaynak : https://ing.sektornews.com/about-menarini-turkey/

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili