1. Anasayfa
 2. Teknoloji

LG LIGHTHOUSE FACTORY UZMANLIĞI İLE B2B GİRİŞİMLERİNİ GELİŞTİRİYOR

LG LIGHTHOUSE FACTORY UZMANLIĞI İLE B2B GİRİŞİMLERİNİ GELİŞTİRİYOR
LG Electronics

LG LIGHTHOUSE FACTORY UZMANLIĞI İLE B2B GİRİŞİMLERİNİ GELİŞTİRİYOR. LG, Yapay Zeka Teknolojisine ve Otomasyon Çözümlerine Dayalı Akıllı Fabrika İşini Genişletiyor.

LG Electronics (LG), akıllı otonom fabrikaların inşası ve işletilmesindeki uzmanlığından yararlanarak B2B iş alanını genişletiyor ve küresel akıllı fabrika pazarında önemli adımlar atıyor.

Bu yılın başlarında LG, Üretim Mühendisliği Araştırma Enstitüsü (PRI) bünyesinde Akıllı Fabrika İş Bölümü’nü kurdu ve akıllı fabrika inşaat teknolojisi ve operasyonel çözümler de dahil olmak üzere maddi olmayan varlıklarının ticarileştirilmesine başladı. Bu yenilikler, Atlanta, Georgia, ABD’de düzenlenen önde gelen tedarik zinciri deneyimi ticaret fuarı MODEX 2024’te vurgulanacak.

LG’nin akıllı fabrika işletmesi yalnızca üretim otomasyonu çözümleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yapay zeka odaklı üretim planlamasını, operasyonlarını ve Dijital İkiz çözümünü de içeriyor. Şirket, fabrika planlama ve tasarımdan inşaat ve işletmeye kadar tüm aşamalarda en uygun çözümleri sunarak müşterilerin üretim rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. Ayrıca fabrika yükseltmeleri için sürekli iyileştirme danışmanlık hizmetleri de sunulacak.

LG’nin 2030 yılına kadar 100 trilyon KRW gelir elde etme vizyonuyla uyumlu olan ve B2B sektörünün 40 trilyon KRW’yi aşan gelir hedefiyle uyumlu olan akıllı fabrika işi, LG’nin B2B genişlemesinin temel taşı olarak hizmet ediyor. Bu çaba, LG’nin gelecekteki büyüme için üç temel alana (donanım dışı iş modellerini hızlandırmak, B2B işlerini genişletmek ve yeni iş alanları geliştirmek) yönelik stratejik odağının bir parçası olarak gösteriliyor. 

Akıllı fabrika işinin çeşitli yönlerinde deneyim sahibi olan LG, ev aletleri, hava çözümleri, TV’ler, araç bileşenleri ve robot teknolojisi gibi çeşitli sektörlerde kapsamlı üretim uzmanlığına sahip. Dahası şirket, büyük verinin etkin olduğu entegre izleme sistemleri ve tahmine dayalı kalite değerlendirme sistemleri de dahil olmak üzere son teknoloji ekipman ve iletişim teknolojileri sağlıyor. 

LG, üretim becerisine ek olarak yapay zeka, büyük veri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi otomatikleştirilmiş süreçler oluşturmak için gerekli dijital teknolojileri de güvence altına aldı.

Şirket ayrıca, derin öğrenme özellikli robotların, şirketin dijital ikiz çözümü tarafından yönlendirilen görevleri yürüttüğü akıllı bir üretim sistemi de geliştirdi. Bu çözüm, gerçek makine, ekipman ve lojistik sistemlerini sanal ortamda simüle ederek üretim süreçlerinin sorunsuz entegrasyonunu ve optimizasyonunu kolaylaştırıyor.

Bu başarılar, LG’nin donanım, yazılım ve otomasyon çözümlerini kapsayan birinci sınıf akıllı fabrika teknolojisine sahip olmasıyla tanınmasını sağladı. Özellikle Changwon’daki LG Smart Park ve ABD’deki Tennessee fabrikası, Dünya Ekonomik Forumu tarafından Deniz Feneri Fabrikaları olarak seçildi.

Bu yeteneklerle LG, akıllı fabrika ekosistemini genişletmek için çeşitli ortaklarla işbirliğini güçlendiriyor. LS ELECTRIC ile “Akıllı Fabrika İş İşbirliği Sisteminin Kurulması ve Karşılıklı Faydanın Artırılması” için bir Mutabakat Zaptı imzalanmasının ardından LG, bulut ve veri analizi yoluyla akıllı fabrika teknolojisini geliştirmek için çok sayıda küresel ortakla birlikler kuruyor.

LG Electronics‘in Akıllı Fabrika İş Bölümü Başkanı Song Shi-yong, “LG’nin güçlü akıllı fabrika çözümleri portföyünün ışığında, planlama ve tasarımdan inşaat ve işletmeye kadar tüm aşamalarda en uygun çözümleri sunarak üretim yolculukları boyunca müşterilerimizle ortak olmaya kararlıyız” dedi. 

Ayrıca, LG ve küresel ortaklarıyla işbirliği içinde kapsamlı bir çözüm sağlayacak olan Toplam Fabrika Teklif Sistemini tanıtma planlarını da detaylandırdı.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Danfoss Türkiye