1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Honda’nın Mobil Jeneratörleri ile Karada ve Denizde “Güç” Sizinle Olsun

Honda’nın Mobil Jeneratörleri ile Karada ve Denizde “Güç” Sizinle Olsun
Honda’nın Mobil Jeneratörleri

Honda’nın Mobil Jeneratörleri ile Karada ve Denizde “Güç” Sizinle Olsun. İnvertörlü jeneratörün mucidi Honda tarafından üretilen mobil jeneratörler bu baharda; kamp alanlarına, teknelere, işletmelere, yazlık evlere ve açık hava etkinliklerine kesintisiz ve ekonomik “güç” sunuyor.

Havalar ısındı. Bahar kendini iyiden iyiye gösterdi. Baharın gelişiyle birlikte; kamp alanlarındatekne ve yazlık evlerde yaşam başladı. Baharın müjdecisi açık hava etkinlikleri ise kış aylarının yorgunluğunu atmak ve açık havada keyifli vakit geçirmek isteyenleri ağırlıyor.

Yaşam alanlarında ve açık hava etkinliklerinde kesintisiz enerji sağlamak ve elektrik kesintisinin konfor şartlarını bozmasını önlemek isteyenlerin ihtiyaç duydukları tek şey ise taşınabilir bir jeneratör oluyor.

Anadolu Motor, 30 yılı aşkın süredir distribütörü olduğu Honda markasının invertörlü ve portatif jeneratörleri ile; kamp alanlarınateknelere, işletmelere, yazlık evlere ve açık hava etkinliklerine kesintisiz güç sağlıyor.

Honda EU 22i, Honda EU 30is ve Honda EU 32i jeneratörler, yaşam alanlarında ve işletmelerde; aydınlatma, buzdolabı, fırın, bilgisayar, saç kurutma makinesi ve küçük el aletleri gibi elektronik cihazların elektrik ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca sıcak havaların vazgeçilmezi olan açık hava etkinliklerine de güç sağlıyor.

Tasarruflu ve çevreci güç

OHV 4 zamanlı motorteknolojisi sayesinde jeneratör ürün gruplarında yakıt sarfiyatını düşüren Honda, aynı zamanda çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor. 2,2 kVA güç kapasitesine sahip olan Honda EU 22i jeneratör saatte yaklaşık 1.2 litre yakıt tüketirken; 3 kVA’lık Honda EU 30is jeneratör saatte sadece 1.8 litre; 3,2 kVA’lık Honda EU 32i jeneratör ise saatte 1.4 litreyakıt tüketiyor.

Eco-throttle özelliği

Honda’nın yüksek performanslı ve akıllı jeneratörleri, motor devrini yüke göre otomatik olarak ayarlayan Eco-throttle özelliğisayesinde;yakıt tasarrufunu artırıyor, motor ömrünü uzatıyor

ve jeneratörün daha sessiz çalışmasını sağlayarak, kullanıcı dostu bir yaklaşım benimsiyor. Ayrıca bu ürün gruplarında Honda’nın orijinal paralel çalışma kablolarını kullanarak aynı serideki birden fazla jeneratörü aynı anda çalıştırmak da ihtiyaca göre sayıyı düşürerek tasarruf sağlamak da mümkün.

ECO çalışma modu

ECO çalışma modu ise gücün tamamen kullanılmadığı durumlarda motor devrini düşürerek güç sağlamaya devam ediyor.

Otomatik De-kompresyon

Honda EU 22i, Honda EU 30is ve Honda EU 32ibenzinli jeneratörlerde bulunan ‘otomatik De-kompresyon sistemi’, motor içerisindeki basıncı, çalışma başlayana kadar azaltarak motorun ilk çalıştırma mekanizmasının herkes tarafından kolayca kullanılmasını sağlıyor.

Yağ uyarı sistemi

Yağ uyarı sistemi ile motorun yağ seviyesini sürekli kontrol ederek, yağ seviyesinde düşüş meydana gelmesi halinde motoru hemen durduruyor. Böylece motorda oluşabilecek hasarı önlüyor.

Uzaktan erişim

Honda EU 32i benzinli jeneratörlerde bulunan “akıllı uygulama kontrolü” ise bluetooth bağlantısı ile; sistemi uzaktan kontrol etme ve hatta gerekirse jeneratörü uzaktan durdurma imkânı sunuyor.

Hafif ve kompakt

Honda benzinli jeneratörler,hafif ve kompakt yapıları sayesinde de kolayca taşınarak, rahat kullanım avantajı sunuyor.

Anadolu Motor hakkında

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketi Anadolu Motor, 50 yılı aşkın motor üretim ve pazarlama tecrübesiyle dünyanın önde gelen motor üreticileri arasında yer alıyor. Kendi markası “ANTOR”la motor üretimi yapan Anadolu Motor, Türkiye’de tek silindirli dizel motorlarda ilk ve tek üretici olma unvanını taşıyor.

2023 ylının ilk çeyreğinde Antor 3 LD 510 tek silindirli dizel motorları, Avrupa standardı olan Stage 5’e uyumlu hale getiren Anadolu Motor, dünyada Stage 5 sertifikasına sahip ilk 5 şirket arasında yer alıyor.

Anadolu Motor, üretimini yaptığı ANTOR markalı motorların yanı sıra üretim ve ithalatını gerçekleştirdiği ANTRAC markalı; çapa makinesi, motopomp, benzinli ve dizel motorlu jeneratör ürün grubuyla da müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.

Honda Güç Ürünleri’nin ve Honda Marine dıştan takma deniz motorlarının distribütörü olan Anadolu Motor, 2022 yılının son çeyreğinde İsveç merkezli OXE Marine firmasıyla da OXE dizel motorlar için distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

Anadolu Motor, 55 bin ünite üretim kapasitesine sahip olan Gebze fabrikasında ürettiği Antor motorları ve Antrac markalı; çapa makineleri, motopompları, benzinli ve dizel motorlu jeneratörleri, bugün 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

İleri teknoloji çözümleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Anadolu Motor, Türkiye’nin 81 ilinde 200 bayi ve 400 anlaşmalı servis ile hizmet veriyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir