1. Anasayfa
 2. Otomotiv Sektörü

Honda Marine, En Güçlü Motoru BF350’yi Bosphorus Boat Show’da Tanıttı

Honda Marine, En Güçlü Motoru BF350’yi Bosphorus Boat Show’da Tanıttı
Honda Marine, En Güçlü Motoru BF350’yi Bosphorus Boat Show’da Tanıttı

Honda Marine, En Güçlü Motoru BF350’yi Bosphorus Boat Show’da Tanıttı

Honda Marine Türkiye, 17-24 Şubat tarihleri arasında katıldığı Bosphorus Boat Show Fuarı’nda yeni nesil ‘V8 dıştan takma motoru BF350’yi Türkiye’de ilk kez deniz tutkunlarının beğenisine sundu.

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerinden Anadolu Motor’un Türkiye distribütoru olduğu Honda Marine markası, yenilikçi motor teknolojileri ile Türkiye’nin en büyük marin fuarı olan Bosphorus Boat Show’a katıldı.

Honda Marine Türkiye, 17-24 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, geniş kapasite aralığındaki dıştan takma deniz motorlarını tanıttı. Honda Marine’in V8 dıştan takma motora sahip yeni ürünü BF350 de Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı.

Deniz tutkunlarının beklentilerini karşılamak ve üstün bir deneyim sunmak amacıyla geliştirilen BF350 dıştan takma deniz motoru, Honda’nın dıştan takma deniz motorlarında bugüne kadarki en yüksek gücü sunuyor. Ziyaretçilerden büyük ilgi gören BF350’nin yüksek güçlerdeki deniz motoru pazarına yeni bir soluk getirmesi ve pazardaki büyümeye katkı sağlaması hedefleniyor.

Konforlu ve heyecan verici bir deneyim

VTEC™ (Değişken Zamanlamalı Valf Kontrol Sistemi ve Elektronik Trim Kontrolü) teknolojisine sahip V8 motorlu BF350 (350 HP); yüksek performansı, düşük ses ve titreşim seviyeleri ile tekne kullanıcılarına konforlu ve heyecan verici bir deneyim sunuyor.

Benzersiz; güç, tork ve verimlilik

5 litrelik silindir hacmine sahip V8 motorlu BF350’nin BLAST™ (Artırılmış Düşük Hız Torku) özelliği anında ve güçlü bir hızlanma sağlıyor. Sabit hızlarda ise ECOmo özelliği yakıt tüketimini düşürüyor. Ekstra güç gerektiğinde VTEC™ teknolojisi her RPM aralığında performansı optimize ederek benzersiz; güç, tork ve verimlilik sağlıyor.

Kullanım kolaylığı

Honda Marine’in BF350 (350 HP) modeli, Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi), Tilt Limit ve Trim Support (Trim Desteği) gibi akıllı sistemlerle de müşteri deneyimini geliştirmeyi ve kullanım kolaylığını artırmayı hedefliyor.

Özgün tasarım

Honda Marine, V8 dıştan takma motor BF350’nin (350 HP) suyla uyumlu ince silueti ile yeni ve kendine özgü bir tasarım sunuyor.

Anadolu Motor hakkında

Anadolu Grubu’nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren şirketi Anadolu Motor, 50 yılı aşkın motor üretim ve pazarlama tecrübesiyle dünyanın önde gelen motor üreticileri arasında yer alıyor. Kendi markası “ANTOR”la motor üretimi yapan Anadolu Motor, Türkiye’de tek silindirli dizel motorlarda ilk ve tek üretici olma unvanını taşıyor.

2023 ylının ilk çeyreğinde Antor 3 LD 510 tek silindirli dizel motorları, Avrupa standardı olan Stage 5’e uyumlu hale getiren Anadolu Motor, dünyada Stage 5 sertifikasına sahip ilk 5 şirket arasında yer alıyor.

Anadolu Motor, üretimini yaptığı ANTOR markalı motorların yanı sıra üretim ve ithalatını gerçekleştirdiği ANTRAC markalı; çapa makinesi, motopomp, benzinli ve dizel motorlu jeneratör ürün grubuyla da müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.

Honda Güç Ürünleri’nin ve Honda Marine dıştan takma deniz motorlarının distribütörü olan Anadolu Motor, 2022 yılının son çeyreğinde İsveç merkezli OXE Marine firmasıyla da OXE dizel motorlar için distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

Anadolu Motor, 55 bin ünite üretim kapasitesine sahip olan Gebze fabrikasında ürettiği Antor motorları ve Antrac markalı; çapa makineleri, motopompları, benzinli ve dizel motorlu jeneratörleri, bugün 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

İleri teknoloji çözümleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Anadolu Motor, Türkiye’nin 81 ilinde 200 bayi ve 400 anlaşmalı servis ile hizmet veriyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir