1. Anasayfa
 2. Fuar & Etkinlik

Blockchain4Youth Programı

Blockchain4Youth Programı
Blockchain4Yout

Blockchain4Youth Programı Birinci Yılında 6 bin kişiye web3 eğitim imkanı sundu. Bitget dünya çapında hayata geçirdiği Blockchain4Youth programı kapsamında 6 binden fazla genç katılımcıyı blok zinciri teknolojisini anlamak ve kullanmak için gerekli araç ve bilgilerle buluşturdu. Kursları tamamlayıp sınavlarda başarılı olan 2 binden fazla katılımcı sertifika kazandı. 

Dünyanın lider kripto varlık platformlarından Web3 şirketi Bitget tarafından başlatılan Blockchain4Youth programı birinci yılını tamamladı.

Bitget‘in yenilikçilik, eğitim ve güçlendirme temel ilkelerine sadık kalarak gençler arasında Web 3.0’ün benimsenmesini sağlayan girişim daha adil bir gelecek vizyonunun önemli bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. 

50’den fazla üniversite ile iş birliği yapıldı

Blockchain4Youth programı kapsamında geçtiğimiz yıl 6.000’den fazla katılımcı bir araya geldi ve dünya çapında 54’ten fazla kampüs dersi ve atölye çalışması gerçekleştirildi. Bitget Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Avrupa ve Güney Amerika’da düzenlenen çeşitli etkinliklerde genç katılımcıları blok zinciri teknolojisini anlamak ve kullanmak için gerekli araç ve bilgilerle buluşturdu.

Kursları tamamlayıp sınavı başarıyla geçen katılımcılara 2.000’den fazla sertifika verildi.Program, Birleşik Krallık’taki University College London (UCL), Arjantin’deki National Technological University, Avustralya’daki Royal Melbourne Institute of Technology, National Taiwan University’s Blockchain Club, Filipinler’deki Ateneo De Manila University başta olmak üzere önde gelen influencer’lar ile 50’den fazla üniversite ile iş birliğiyle hayata geçiriliyor.

Programın bu geniş kitleye erişimi, şirketin blok zinciri eğitimi ve güçlendirme girişimlerini ilerletme konusundaki kararlılığını pekiştiriyor.

5 yıl için 10 milyon dolar bütçe ayrıldı

Mayıs 2023’te başlatılan ve 5 yıl için 10 milyon dolar bütçe ayrılan Blockchain4Youth, Milenyum ve Z Kuşakları için önemli bir fırsat sunuyor. Bitget tarafından yapılan bir araştırma, Y ve Z kuşaklarının kripto dostu bir geleceği şekillendirmede çok önemli olduğunu ve Y kuşağının kripto meraklılarının %46’sını oluşturduğunu gösteriyor.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen konuyla ilgili şunları aktardı: “Blockchain4Youth’un yolculuğu dikkate değerdi ve program blok zinciri eğitimini dönüştürerek yarının liderleri için erişilebilir ve pratik hale getirdi. Kendimizi sadece bilgi aktarmaya değil, aynı zamanda blok zincirinin dönüştürücü uygulamalarına öncülük etmeye hazır canlı bir topluluk oluşturmaya adadık.”

Blockchain4Youth’un geleceğe dair hedefleri arasında dünya çapında daha fazla burs sağlamak ve gençlerin dikkatini daha fazla çekmek için kripto ile ilgili konularda farklı influencer’ları içeren daha fazla çevrim içi kurs ve içerik başlatmak yer alıyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir