1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Baumit’ten geleceğin mühendisleriyle ‘bir başka’ buluşma

Baumit’ten geleceğin mühendisleriyle ‘bir başka’ buluşma

Baumit’ten geleceğin mühendisleriyle ‘bir başka’ buluşma. Mantolamada yeniliğin öncüsü Baumit, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından bu yıl 19.’su düzenlenen Civil Engineering Convention (CivilCon) etkinliğine katıldı. 

İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı ‘Bir Başkadır’ isimli sunumunda, işini “bir başka” yapmak konusunu ele aldı ve Baumit’in sektöre kazandırdığı benzersiz projeleri öğrencilerle paylaştı.

Yarının dünyasına yönelik yüksek kaliteli yapı çözümleri geliştiren Baumit, sektörün gelişimini destekleyen prestijli etkinliklerde yer almaya devam ediyor.

Son olarak inşaat sektörünün en büyük öğrenci etkinliklerinden biri olan ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından bu yıl 19.’su gerçekleşen Civil Engineering Convention (CivilCon) etkinliğine katılan şirket, çok sayıda sektör temsilcisi ve öğrencinin yer aldığı organizasyonda geleceğin mühendisleriyle bir araya geldi.

İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen CivilCon’24 etkinliğinde ‘Bir Başkadır’ başlıklı sıra dışı bir sunum gerçekleştiren Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, şirketin sektörde fark yaratan bakış açısını ve öncülüğünü üstlendiği projeleri anlatırken aynı zamanda geleceğin mühendislerine önemli tavsiyelerde bulundu. 

Baumit’i sektörün öncüsü yapan temel güç işini ‘Bir Başka’ yapması

Genç mühendis adaylarına yönelik konuşmasında işini özveriyle yapmanın ve sınırlara bağlı kalmadan ufkun ötesini keşfedebilme tutkusunun ‘Bir Başka’ olduğunu vurgulayan Atalay Özdayı; “Baumit olarak işimizi bir başka yapıyor ve mantolamada yeniliğin öncüsü kimliğimizle sektörümüze yön veriyoruz.

İşimize bir başka baktığımız için denenmemişi deniyor ve dünyadaki ilklere imza atıyoruz. Benzersiz ürün inovasyonlarımızla sürdürülebilir bir gelecek adına sağlıklı, enerji verimli ve güzel evler inşa etmeleri için iş ortaklarımıza güç veriyoruz. Kısacası Baumit olarak bir başka dünya için cesur adımlar atmaya devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi. 

Baumit Hakkında

100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in en büyük şirketlerinden biri olan ve Avrupa’nın mantolama devi olarak anılan Baumit; 25 ülkede, 40’ın üzerinde üretim tesisi ile yıllık 6,5 milyon ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Bugün ciro büyüklüğü 1 milyar euroyu aşmış olan Baumit, Türkiye’de 2007 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gebze’de bulunan Türkiye üretim tesisi 2008’de faaliyete geçmiştir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili